Toto je skutecná korespondence jednoho londýnského hotelu s jedním z hostu.
Hotel se nakonec rozhodl uverejnit dopisy v Sunday Times:

Válená slecno pokojská,
prosím nenechávejte v mé koupelne ládná hotelová mýdla. Privezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Odneste prosím tech aest nepoulitých mýdel z policky pod lékárnickou a také ta tri mýdla ze sprchového koutu.

Prekálejí mi.

Dekuji,
S. Berman

Válený pokoji 635,

nejsem Vaae pravidelná pokojská. Vaae pokojská má dnes volno a bude zpátky ve ctvrtek. Odnesla jsem 3 hotelová mýdla ze sprchového koutu, jak jste poladoval.
Tech 6 mýdel jsem odnesla z policky, aby Vám neprekálela. Dala jsem je na krabici s papírovými kapesnícky, pro prípad, le byste zmenil názor.
Pridala jsem pouze 3 nová mýdla, protole mám instrukce od vedení nechávat na kaldém pokoji 3 mýdla denne. Doufám, le nyní je vae v porádku.

Kathy, pokojská


Válená slecno pokojská - doufám, le jste moje pravidelná pokojská.
Zrejme Vám Kathy nerekla o mém upozornení ohledne hotelových mýdel. Kdyl jsem se vcera vecer vrátil do svého pokoje, zjistil jsem, le jste pridala 3 malá mýdla Camay na policku pod lékárnickou. Budu zde v hotelu bydlet 14 dní a privezl jsem si své vlastní toaletní mýdlo zn. Dial. Nebudu tedy potrebovat tech 6 malých mýdel na policce. Prekálejí mi, kdyl se holím, cistím si zuby atd.
Odneste je, prosím.

S. Berman


Válený pane Bermane,
assistant manager, pan Kensedder, me dnes ráno informoval, le jste mu vcera vecer telefonoval a nebyl jste spokojen s hotelovým servisem na svém pokoji.
Pridelila jsem Vaaemu pokoji novou pokojskou. Prijmete mou omluvu za zpusobené nepríjemnosti. V prípade dalaích problému me, prosím, kontaktujte, osobne vae vyreaím. Volejte linku 1108 mezi 8:00 a 17:00.

Dekuji.
Elaine Carmen
provozní


Válená paní Carmen,
Není molné Vás telefonicky kontaktovat, protole odcházím z hotelu ráno v 7:45 a vracím se v 17:30 nebo 18:00. Proto jsem vcera vecer volal panu Kensedderovi. Vy jste jil odeala. Jen jsem pana Kenseddera poládal, zda by mohl neco udelat s temi hotelovými mýdly. Ta nová pokojská, kterou jste mi pridelila, si musela myslet, le jsem nový host, protole pridala 3 nová mýdla do lékárnicky, spolu s pravidelnou dodávkou 3 mýdel do sprchového koutu.
Za pouhých 5 dní zde jsem jil nashromáldil 24 hotelových mýdel.

Proc mi to deláte?
S. BermanVálený pane Bermane,
Vaae po pokojská, Kathy, byla instruována, aby prestala dávat mýdlo do Vaaeho pokoje a vaechna prebytecná mýdla odnesla. V prípade dalaích dotazu prosím volejte linku 1108 mezi 8:00 a 17:00.
Dekuji,

Elaine Carmen,
provozníVálený pane Kenseddere,
Moje toaletní mýdlo zn. Dial chybí. Vaechna mýdla byla odnesena z mého pokoje, vcetne mého vlastního toaletního mýdla zn. Dial! Vcera vecer jsem se vrátil pozdeji a musel jsem volat hotelového sluhu, aby mi prinesl 4 malá mýdla Cashmere Bouquet.

S. Berman
Válený pane Bermane,
informoval jsem naai provozní, Elaine Carmen, o Vaaem problému s mýdly.
Nechápu, proc nebylo ládné mýdlo ve Vaaem pokoji, protole naae pokojské mají kaldý den nechávat 3 hotelová mýdla v kaldém pokoji. Situaci okamlite napravíme.
Prijmete, prosím, mou omluvu za zpusobené nepríjemnosti.
Martin L. Kensedder
Assistant ManagerVálená paní Carmen,
Kdo proboha dal 54 malých mýdel Camay do mého pokoje? Kdyl jsem se vcera vecer vrátil, naael jsem 54 mýdel. Nechci 54 hotelových mýdel Camay.
Chci moje vlastní jedno toaletní mýdlo zn. Dial. Uvedomujete si, le tu mám 54 mýdel?
Jediné, co chci, je moje mýdlo Dial. Prosím, vra"te mi moje mýdlo Dial!

S. BermanVálený pane Bermane,
steloval jste si na prília mnoho mýdla ve Vaaem pokoji, takle jsem je nechala odnést. Pak jste si steloval panu Kensedderovi, le nemáte ládné mýdlo, takle jsem je osobne vrátila. To znamená, 24 hotelových mýdel Camay která byla odnesena a 3 nová mýdla. která máte dostávat kaldý den. Nevím nic o 4 mýdlech Cashmere Bouquet.
Vaae pokojská, Kathy, zrejme nevedela, le jsem Vaae mýdla jil vrátila a také prinesla 24 hotelových mýdel Camay plus 3 nová mýdla. Nevím, jak jste priael na to, le náa hotel dává na pokoje velká mýdla zn. Dial. Podarilo se mi najít jedno velké mýdlo Ivory,, které jsem nechala ve Vaaem pokoji.

Elaine Carmen
provozníVálená paní Carmen,
rád bych Vás krátce informoval o nejnovejaím stavu zásob mýdla na mém pokoji.
K dneaním dni eviduji: na policce pod lékárnickou- 18 mýdel Camay ve 4 sloupeccích po 4 a 1 sloupecku po 2. Na krabici s papírovými kapesnícky - 11 mýdel Camay ve sloupeccích po 4 a 1 po 3. Na koai na prádlo- 1 sloupecek se tremi mýdly Cashmere Bouquet, 1 sloupecek 4 hotelových mýdel Ivory a 8 mýdel Camay ve 2 sloupeccích po 4. V lékárnicce- 14 mýdel Camay ve 3 sloupeccích po 4 a 1 sloupecku po 2. Ve sprchovém koute- 6 mýdel Camay, velmi vlhkých.
Na severovýchodním rohu vany- 1 mýdlo Cashmere Bouquet, lehce poulité.
Na severozápadním rohu vany - 6 mýdel Camay ve 2 sloupeccích po 3.

Al bude Kathy uklízet muj pokoj, poládejte ji, prosím, aby vaechny sloupecky mýdel byly pekne vyrovnané a peclive opráaené. Dále ji upozornete, le sloupecky s více nel 4 mýdly mají tendenci se kácet.
Dovoluji si navrhnout, le parapet okna v lolnici je nevyulitý a mule tedy být skvelým místem pro budoucí dodávky mýdla.

A jeate jedna vec- obstaral jsem si nové velké toaletní mýdlo zn. Dial, které nyní uchovávám v hotelovém trezoru, aby nedoalo k dalaím nedorozumením.

S. Berman